Roskilde Cykel Motion
Resultater for Skjoldenæsholmløbet 2018

Resultater for Skjoldenæsholmløbet 2018


Startnr  Navn Klub/hold Vis  
 

1987 resultater fundet.Side: Første Forrige 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Næste Sidste
Plac.StartnrNavnRuteByKlub/holdStarttidSluttidKøretidKm/tStatus
80 1229 Jeppe Rønnebæk Kongsbak 82 km.København K. Dansk Erhverv 09:02:05 11:20:22 2:18:16 34,7  Vis diplom
81 1687 Johannes Bøggild 82 km.Gentofte  Freeriders  09:02:05 11:20:26 2:18:21 34,7  Vis diplom
82 508 Frank Løje 82 km.Sakskøbing VGI 08:56:06 11:14:53 2:18:47 34,6  Vis diplom
83 1166 Lasse Bruhn Bull 82 km.Vanløse SemiProTour 08:56:06 11:14:54 2:18:48 34,6  Vis diplom
84 819 Poul Thomsen 82 km.Vrå Jernbanefritid 08:40:05 10:59:00 2:18:54 34,6  Vis diplom
85 1076 Mark brammer 82 km.Søborg Cc grøndal glasklart.dk 08:40:05 10:59:01 2:18:55 34,6  Vis diplom
86 646 Jeanne Kramp 82 km.Frederikssund Team Intelligent Cycling 08:40:05 10:59:02 2:18:56 34,5  Vis diplom
87 1240 Karsten Stenaa 82 km.Roskilde Team Hovedstadens 09:02:05 11:21:37 2:19:32 34,4  Vis diplom
88 2353 Stine Christiansen 82 km. Velo Pavé 08:50:03 11:09:38 2:19:35 34,4  Vis diplom
89 2027 Peter Andersen 82 km.Roskilde  08:50:03 11:09:39 2:19:35 34,4  Vis diplom
90 2028 Klaus Svendsen 82 km.Frederiksberg  08:50:03 11:09:39 2:19:35 34,4  Vis diplom
91 823 Mikkel Britts Sørensen 82 km.Vrå Jernbanefritid 08:53:07 11:12:50 2:19:43 34,4  Vis diplom
92 1091 Torben Sørensen 82 km.KBH N CC Grøndal 08:50:03 11:09:47 2:19:43 34,4  Vis diplom
93 23 Hanne Andersson 82 km.Hvidovre Velo Pave 08:50:03 11:09:49 2:19:45 34,3  Vis diplom
94 1635 Steen Nielsen  82 km.Næstved  09:02:05 11:21:52 2:19:46 34,3  Vis diplom
95 2069 Pablo Llambias 82 km.København Ø Pablo Llambias 08:53:07 11:12:58 2:19:51 34,3  Vis diplom
96 2304 Lars Lundquist 82 km. Team Lundquist 08:53:07 11:13:00 2:19:53 34,3  Vis diplom
97 1013 Nanna Feldt 82 km.Hørve VHG Cykelsport 08:53:07 11:13:02 2:19:55 34,3  Vis diplom
98 2340 Rasmus Lindholm 82 km. Jauled 08:50:03 11:10:02 2:19:59 34,3  Vis diplom
99 1314 Sune Beck 82 km.Bagsværd KCK-Herlev 08:50:03 11:10:04 2:20:00 34,3  Vis diplom
100 2131 Lars friberg 82 km.Korsør  08:53:07 11:13:08 2:20:01 34,3  Vis diplom
101 1369 Kasper Brøndum Andersen 82 km.Roskilde Team Easy On 08:53:07 11:13:08 2:20:01 34,3  Vis diplom
102 1810 Thomas Birk 82 km.Frederiksberg C Team ØM 08:50:03 11:10:05 2:20:01 34,3  Vis diplom
103 1038 Eddie Shorter 82 km.Svinninge VHG Cykelsport 08:53:07 11:13:10 2:20:03 34,3  Vis diplom
104 2305 Magnus Lundquist 82 km. Team Lundquist 08:53:07 11:13:12 2:20:04 34,3  Vis diplom
105 2115 Steen Chr. Nielsen 82 km.Værløse KVIF Cycling 08:56:06 11:16:22 2:20:15 34,2  Vis diplom
106 1230 Martin Aabak 82 km.København K. Dansk Erhverv 09:02:05 11:22:41 2:20:35 34,1  Vis diplom
107 1908 Søren Hansen  82 km.Hillerød Team Hedegaard 09:02:05 11:22:44 2:20:39 34,1  Vis diplom
108 1907 Klaus Nielsen 82 km.Hillerød Team Hedegaard 09:02:05 11:22:48 2:20:43 34,1  Vis diplom
109 397 Lone Pedersen 82 km.Valby  09:08:04 11:29:02 2:20:58 34,1  Vis diplom
110 1557 Morten Mathiasen 82 km.Brøndby Team Baghjul 09:02:05 11:23:08 2:21:02 34,0  Vis diplom
111 398 Kristian Olsen 82 km.Valby  09:08:04 11:29:15 2:21:10 34,0  Vis diplom
112 1906 Noel Savage 82 km.Hillerød Team Hedegaard 09:02:05 11:23:20 2:21:14 34,0  Vis diplom
113 1913 Lars Granzow 82 km.Dragør Team Hedegaard 09:02:05 11:23:20 2:21:14 34,0  Vis diplom
114 1223 Søren Büchmann Petersen 82 km.København K. Dansk Erhverv 09:02:05 11:23:22 2:21:16 34,0  Vis diplom
115 1811 Claus Bøgen 82 km.Viby Sj. Team GCC 08:45:04 11:06:40 2:21:36 33,9  Vis diplom
116 394 Lars Normann Christensen 82 km.Glostrup Boblerne 09:14:06 11:35:57 2:21:51 33,8  Vis diplom
117 1812 Rene Larsen 82 km.Viby Sj. Team GCC 08:45:04 11:06:59 2:21:54 33,8  Vis diplom
118 1555 Jan Petersen 82 km.Ølstykke Oticon 08:40:05 11:02:05 2:21:59 33,8  Vis diplom
119 1748 Anders Heering 82 km.København V L’Equipe aux Cheveux 08:40:05 11:02:14 2:22:08 33,8  Vis diplom
120 1297 Flemming Jacobsen 82 km.Køge Greve Trim Cykelmotion 08:40:05 11:02:21 2:22:15 33,7  Vis diplom
121 630 Frederik Andersen 82 km.Roskilde Team Andersen 09:02:05 11:24:24 2:22:18 33,7  Vis diplom
122 2356 Claus Rune Larsen 82 km.  08:40:05 11:02:24 2:22:18 33,7  Vis diplom
123 616 Jan Larsen 82 km.Roskilde Jan Larsen 08:40:05 11:02:26 2:22:20 33,7  Vis diplom
124 1191 Kim Hansen 82 km.Vallensbæk Strand Larsens  08:40:05 11:02:26 2:22:20 33,7  Vis diplom
125 1006 Nikolaj Veje 82 km.Lejre  09:11:05 11:33:28 2:22:23 33,7  Vis diplom
126 2363 Paw Christensen 82 km.  08:40:05 11:02:34 2:22:28 33,7  Vis diplom
127 1822 Per Christiansen 82 km.Søborg  08:40:05 11:02:35 2:22:29 33,7  Vis diplom
128 1388 Bjarne Larsen 82 km.Roskilde  08:40:05 11:02:42 2:22:36 33,7  Vis diplom
129 942 Lars Scheerer 82 km.Hillerød  08:50:03 11:12:52 2:22:48 33,6  Vis diplom
Copyright © 2010 - Roskilde Cykel Motion | Rrmosen 37 | 4000 Roskilde | info@rc-m.dk