Roskilde Cykel Motion
Resultater for Skjoldenæsholmløbet 2018

Resultater for Skjoldenæsholmløbet 2018


Startnr  Navn Klub/hold Vis  
 

1987 resultater fundet.Side: Forrige 1 2 3 4 5 6 7 Næste Sidste
Plac.StartnrNavnRuteByKlub/holdStarttidSluttidKøretidKm/tStatus
51 1313 Frederik Kristoffersen 40 km.Stensved Frederik Kristoffersen 09:20:05 11:12:10 1:52:05 22,5  Vis diplom
52 1312 Kim Christiansen 40 km.glostrup Kim Christiansen 09:20:05 11:12:17 1:52:12 22,5  Vis diplom
53 33 Kirsten Terp 40 km.Hedehusene Fløng Kondi 09:20:05 11:12:20 1:52:15 22,4  Vis diplom
54 566 Jimmi Skou Villumsen 40 km.Tureby  09:20:05 11:12:39 1:52:33 22,4  Vis diplom
55 567 Adolfo Enrique Hansen 40 km.Hårlev  09:20:05 11:12:41 1:52:36 22,4  Vis diplom
56 565 Mogens Dahl Poulsen 40 km.Rønnede  09:20:05 11:12:44 1:52:38 22,4  Vis diplom
57 34 Jette Jacobsen 40 km.Hedehusene Fløng Kondi 09:20:05 11:14:00 1:53:55 22,1  Vis diplom
58 2085 Heidi Schneemark 40 km.Kirke Hyllinge Hjerterytterne 09:11:05 11:09:27 1:58:22 21,3  Vis diplom
59 1490 Heidi Dyreborg 40 km.Holbæk Hjerterytterne nordvestsjælland 09:11:05 11:09:28 1:58:23 21,3  Vis diplom
60 1120 Casper Moldrup 40 km.Frederikssund Team Anker Hansen 09:14:06 11:12:31 1:58:25 21,3  Vis diplom
61 1484 Maja Andersen 40 km.Holbæk Hjerterytterne nordvestsjælland 09:11:05 11:09:34 1:58:28 21,3  Vis diplom
62 1441 Bente Rosenberg 40 km.Holbæk Hjerterytterne Nordvestsjælland 09:11:05 11:09:35 1:58:30 21,3  Vis diplom
63 1119 Søren Rytter 40 km.Frederikssund Team Anker Hansen 09:14:06 11:12:40 1:58:34 21,3  Vis diplom
64 637 Henrik Palmblad 40 km.Roskilde Team Andersen 09:20:05 11:26:25 2:06:19 19,9  Vis diplom
65 636 Lis Kaarsberg 40 km.Roskilde Team Andersen 09:20:05 11:26:28 2:06:23 19,9  Vis diplom
66 327 Kenny Christen  40 km.Viby sj Viby sj 09:20:05 11:28:11 2:08:06 19,7  Vis diplom
67 2382 Kirsten Nielsen 40 km.  09:20:05 11:29:22 2:09:16 19,5  Vis diplom
68 1414 Felicia Holme 40 km.Lund  09:20:05 12:14:46 2:54:40 14,4  Vis diplom
69 1097 Gitte Lang 40 km.Roskilde Damerne fra Vindinge 09:20:05 12:20:48 3:00:43 13,9  Vis diplom
70 1098 Liabeth Lennatz-Johansen 40 km.Roskilde Damerne fra Vindinge 09:20:05 12:20:48 3:00:43 13,9  Vis diplom
 133 Ole Tarp 40 km.Roskilde  09:11:55  0:00:00  Udgået
2113 Emil Holm 82 km.St. Heddinge Ganløse Tri-Center 08:40:05 10:46:02 2:05:56 38,1  Vis diplom
2125 Frederik Wiidau 82 km.København k TMM 08:40:05 10:46:02 2:05:57 38,1  Vis diplom
1749 Scott Steenberg 82 km.Værløse GTC Bulls 08:40:05 10:46:04 2:05:58 38,1  Vis diplom
2350 Anders Hofman Laursen 82 km. TMM 08:40:05 10:46:08 2:06:02 38,1  Vis diplom
1689 Torben Lund 82 km.Næstved CHEP lundcycling 08:40:05 10:46:15 2:06:10 38,0  Vis diplom
2123 Victor Rützou 82 km.København K TMM 08:40:05 10:46:16 2:06:10 38,0  Vis diplom
1621 jeppe heering 82 km.København N L'Equipe aux Cheveaux 08:40:05 10:46:17 2:06:11 38,0  Vis diplom
2114 Anne Holm 82 km.St. Heddinge Ganløse Tri-Center 08:40:05 10:46:18 2:06:12 38,0  Vis diplom
2038 Carsten Læsø 82 km.KØBENHAVN V Team Ridley-Briançon 08:40:05 10:46:18 2:06:13 38,0  Vis diplom
10 2061 Nis Jakob 82 km.Lejre Lejre Weekend Bikers 08:40:05 10:46:19 2:06:13 38,0  Vis diplom
11 1999 Mathias rimm jeppesen 82 km.Roskilde Rcr 08:40:05 10:46:20 2:06:14 38,0  Vis diplom
12 2132 Kasper Weber Fredholm 82 km.København K TMM 08:40:05 10:46:20 2:06:14 38,0  Vis diplom
13 2060 Thomas Derby 82 km.Havdrup Solrød Cykling 08:40:05 10:46:22 2:06:16 38,0  Vis diplom
14 1998 Ulrik jeppesen 82 km.Roskilde Rcr 08:40:05 10:46:38 2:06:32 37,9  Vis diplom
15 1364 Rasmus Bellerby 82 km.København Ø Rambøll 08:40:05 10:46:53 2:06:47 37,9  Vis diplom
16 2352 Lars Nielsen 82 km. Team Thomsen 08:40:05 10:46:54 2:06:48 37,9  Vis diplom
17 1627 Mark Næstved Nielsen 82 km.København N Mark Næstved Nielsen 08:40:05 10:47:09 2:07:03 37,8  Vis diplom
18 344 Anders Højsgaard Thomsen 82 km.Roskilde Oticon 08:40:05 10:47:09 2:07:03 37,8  Vis diplom
19 1176 Casper Tougaard Toft 82 km.Karlslunde Team JepsenHealthCare.dk 08:40:05 10:47:27 2:07:21 37,7  Vis diplom
20 1491 Christian Bjørkman 82 km.Vemmelev Salto Systems Nordic cycling 08:40:05 10:48:04 2:07:58 37,5  Vis diplom
21 1611 Aleksander Probst Otovic 82 km.Søborg MTH CK 08:59:05 11:08:13 2:09:08 37,2  Vis diplom
22 1257 Torben Juhl 82 km.Østbirk Microsoft 08:59:05 11:08:22 2:09:17 37,1  Vis diplom
23 87 Lars Lindemose 82 km.SMØRUM Lars Lindemose 08:45:04 10:55:25 2:10:21 36,8  Vis diplom
24 2153 Casper Skovgaard 82 km.Solrød Strand  08:45:04 10:55:27 2:10:22 36,8  Vis diplom
25 1373 Brian Baadsager  82 km.Roskilde  08:45:04 10:55:28 2:10:23 36,8  Vis diplom
26 687 Danny Hansen 82 km.Veksø ØCK 08:45:04 10:55:32 2:10:28 36,8  Vis diplom
27 1613 Søren Julø 82 km.Søborg MTH CK 08:59:05 11:09:35 2:10:30 36,8  Vis diplom
28 1228 Kristian Aagaard Bach Mortensen 82 km.København K. Dansk Erhverv 09:02:05 11:12:40 2:10:35 36,8  Vis diplom
29 1610 Kristoffer Hoffmeyer 82 km.Søborg MTH CK 08:59:05 11:09:41 2:10:36 36,8  Vis diplom
Copyright © 2010 - Roskilde Cykel Motion | Rørmosen 37 | 4000 Roskilde | info@rc-m.dk