Roskilde Cykel Motion
Resultater for Skjoldenæsholmløbet 2016

Resultater for Skjoldenæsholmløbet 2016


Startnr  Navn Klub/hold Vis  
 

1913 resultater fundet.Side: 1 2 3 4 5 6 Næste Sidste
Plac.StartnrNavnRuteByKlub/holdStarttidSluttidKøretidKm/tStatus
386 Alexander Sidelmann Christensen 40 km.Roskilde  09:02:30 10:16:52 1:14:22 33,9  Vis diplom
1809 Anders Bentsen-Bøhm 40 km.Søborg Den fede due 09:02:30 10:20:32 1:18:02 32,3  Vis diplom
2108 Peter Borup 40 km.  09:04:34 10:30:01 1:25:27 29,5  Vis diplom
1762 Marianne Munk Larsen 40 km.Kastrup  09:02:30 10:32:25 1:29:55 28,0  Vis diplom
2025 Diane Lund 40 km.Birkerød Seje Sild Cykler 09:02:30 10:32:42 1:30:12 27,9  Vis diplom
88 Martin Wulff Fischer 40 km.Ølstykke Team DCG 09:04:34 10:35:02 1:30:28 27,9  Vis diplom
2097 Pia Lundby 40 km.  08:56:16 10:27:02 1:30:45 27,8  Vis diplom
2103 Poul Jespersen 40 km.  09:04:34 10:35:40 1:31:05 27,7  Vis diplom
Henrik Outzen 40 km.København Ø Biker Bois 09:04:34 10:36:00 1:31:26 27,6  Vis diplom
10 Nicholas Preisler 40 km.Frederiksberg C Biker Bois 09:04:34 10:36:01 1:31:26 27,6  Vis diplom
11 1215 Kim Beck Hansen 40 km.København S hoFORGAFLERNE 09:04:34 10:36:36 1:32:01 27,4  Vis diplom
12 Kim Preisler 40 km.Helsinge Biker Bois 09:04:34 10:36:42 1:32:08 27,4  Vis diplom
13 Martin Preisler 40 km.Frederiksberg C Biker Bois 09:04:34 10:37:07 1:32:33 27,2  Vis diplom
14 Joakim Malm Larsen 40 km.Frederiksberg C Biker Bois 09:04:34 10:37:11 1:32:37 27,2  Vis diplom
15 Thomas Kofod 40 km.Frederiksberg C Biker Bois 09:04:34 10:37:12 1:32:38 27,2  Vis diplom
16 696 arne pedersen 40 km.svebølle  09:02:30 10:35:42 1:33:12 27,0  Vis diplom
17 836 jimmy G. Jensen 40 km.Vordingborg EUC Cykling 09:04:34 10:40:27 1:35:52 26,3  Vis diplom
18 985 Rune Grimsbo 40 km.Hårlev EUC Cykling 09:04:34 10:40:27 1:35:53 26,3  Vis diplom
19 1418 Peter Skaaning Olsen 40 km.Værløse Team FG 09:02:30 10:38:27 1:35:57 26,3  Vis diplom
20 1098 Martin Andersen  40 km.Solrød EUC Cykling 09:04:34 10:43:17 1:38:43 25,5  Vis diplom
21 1606 Gary Gordon 40 km.København, k Gary Gordon 09:02:30 10:41:15 1:38:45 25,5  Vis diplom
22 1856 Liselotte Rasnæs 40 km.hedehusene  09:02:30 10:41:58 1:39:28 25,3  Vis diplom
23 1930 Jette Jacobsen 40 km.Hedehusene Fløng Kondi 09:02:30 10:41:58 1:39:28 25,3  Vis diplom
24 2046 Ulrik Christensen 40 km.København  09:04:34 10:45:16 1:40:41 25,0  Vis diplom
25 1482 Sanni Nielsen 40 km.Roskilde  09:04:34 10:46:24 1:41:49 24,8  Vis diplom
26 1559 Torben Hansen 40 km.Roskilde  09:02:30 10:44:28 1:41:58 24,7  Vis diplom
27 1254 Kåre Hvid Lind 40 km.Allerød  09:02:30 10:44:34 1:42:04 24,7  Vis diplom
28 1483 Martin Nielsen 40 km.Viby sj  09:04:34 10:47:29 1:42:55 24,5  Vis diplom
29 1992 Hanne Christensen 40 km.Roskilde  08:58:20 10:41:17 1:42:56 24,5  Vis diplom
30 1685 Roberto Schmidt 40 km.Herlev  09:02:30 10:46:30 1:44:00 24,2  Vis diplom
31 1247 Kenneth Jensen 40 km.Næstved EUC Cykling 09:04:34 10:52:27 1:47:52 23,4  Vis diplom
32 1266 Jeanette Holm 40 km.Hørholm Inspari 09:02:30 10:50:45 1:48:15 23,3  Vis diplom
33 1267 Morten Holm  40 km.Hørholm Inspari 09:02:30 10:50:48 1:48:18 23,3  Vis diplom
34 1853 Troels Andersen 40 km.København Ø EKF 09:04:34 10:53:20 1:48:45 23,2  Vis diplom
35 1183 Anja Revall 40 km.Greve Slank på Hjul 2 08:54:18 10:43:10 1:48:51 23,2  Vis diplom
36 1181 Kirsten Ellemose 40 km.Greve Slank på Hjul 2 08:54:18 10:43:12 1:48:53 23,1  Vis diplom
37 1953 Jens Tybo 40 km.Greve Slank på Hjul 08:54:18 10:45:05 1:50:46 22,8  Vis diplom
38 1182 Jackie Tybo 40 km.Greve Slank på Hjul 2 08:54:18 10:45:07 1:50:49 22,7  Vis diplom
39 1850 Karsten Ipsen 40 km.København Ø EKF 09:04:34 10:55:44 1:51:10 22,7  Vis diplom
40 1852 Nina Larsen 40 km.København Ø EKF 09:04:34 10:55:46 1:51:12 22,7  Vis diplom
41 1204 Frederik kristoffersen 40 km.Stensved Morfar 09:02:30 10:54:51 1:52:21 22,4  Vis diplom
42 1203 Kim christiansen 40 km.Glostrup Kim Christiansen 09:02:30 10:54:59 1:52:29 22,4  Vis diplom
43 1915 Anni Bech 40 km.Tune Fløng Kondi 09:02:30 10:55:57 1:53:27 22,2  Vis diplom
44 1421 Lone Franch Petersen 40 km.Skibby TeamTone 09:02:30 10:57:05 1:54:35 22,0  Vis diplom
45 1420 Tine Vuust Taarsted 40 km.Glostrup TeamTone 09:02:30 10:57:11 1:54:41 22,0  Vis diplom
46 1836 Christian Haugaard 40 km.Ringsted  08:47:57 10:43:35 1:55:38 21,8  Vis diplom
47 1835 Pernille Ann Haugaard 40 km.Ringsted  08:47:57 10:43:43 1:55:46 21,8  Vis diplom
48 1505 Stine Falkeborg Vibjerg 40 km.Herlev Stine Falkeborg Vibjerg 09:02:30 10:58:18 1:55:48 21,8  Vis diplom
49 2015 André Karlsen 40 km.Køge  09:02:30 10:59:45 1:57:15 21,5  Vis diplom
50 1362 Henrik Palmblad 40 km.Roskilde Team Andersen Fabin Sport 08:39:12 10:37:44 1:58:32 21,3  Vis diplom
Copyright © 2010 - Roskilde Cykel Motion | Rørmosen 37 | 4000 Roskilde | info@rc-m.dk